Klubber med signert intensjonsavtale om overganger i barne-og ungdomsfotballen

Postet av Sørumsand IF fotball den 9. Jan 2026

SIF er en av flere klubber som har signert en intensjonsavtale om klubb-bytte i barne- og ungdomsfotballen.

I tråd med fotballens verdier om trygghet, respekt og Fair Play har en rekke klubber i NFF Akershus signert en felles intensjonsavtale om klubb-bytter og spilleroverganger for spillere i alderen 6–15 år.

Avtalen bygger på NFFs Overgangsreglement og skal sikre at alle overganger skjer på en ryddig, rettferdig og forsvarlig måte – til det beste for spillerens utvikling. All kontakt mellom klubber i forbindelse med overganger skal foregå gjennom klubbenes sportslige eller administrative ledelse.

Her finner du oversikten over klubbene som har forpliktet seg til å følge intensjonsavtalen og bidra til et godt, trygt og inkluderende utviklingsmiljø i barne- og ungdomsfotballen.

Informasjon om avtalen


Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.